DMT1-полициска камера

Краток опис:

Short Description:  Chipset:Ambarella A7 / CMOS Sensor:5MP MI5100 / Lens:140-degree Wide Angle / Screen:2-inch LCD / Storage:Built-in 16G/32G / Battery:Built-in 3000mAh Lithium-Polymer Battery Product Tags: Classic Model Overview: DMT1 is Diamante’s classic model. It supports Push To Talk (PTT), video recording, audio recording, photographing, Infrared, Laser light and white LED light. DMT1 uses 3000mAh battery. Specifications :  Detailed parameters : HARDWARE Chipset Ambare...


детали за производот

Тагови производ

Краток Опис: 
Чипсет: Ambarella A7 / CMOS сензор: 5MP MI5100 / Леќи: 140-степен широк агол / Екран: 2-инчен LCD / чување: Вграден 16G / 32G / Батерија: Вграден 3000mAh литиум-полимер батерија
на производот Тагови :
класичен модел
Преглед:
DMT1 е класичен модел Diamante е. Таа поддржува притисни за зборување (ПЗЗ), снимање на видео, аудио снимање, фотографирање, инфраред, ласерска светлина и бели LED светло. DMT1 користи 3000mAh батерија.
Спецификации: 
DMT1-1
Детални параметри:

ХАРДВЕР
чипсет Ambarella А7
CMOS сензор 5MP MI5100
Леќи 140-степен широк агол
екран 2-инчен LCD
складирање Вграден во 16g / 32G
Батерија Вграден 3000mAh литиум-полимер батерија
Тежина 175 гр
големина 94 * 61 * 31 mm mm (H * W * D)
IP Оценка IP65
Инфрацрвен LED До 15 метри Опсег на работа
ласерски покажувач ДА
бела светлина ДА
интерфејс USB 2.0 за пренос на податоци; HDMI за видео излез
Функција ПТТ На располагање за да се поврзете на различни видови на 2-Пат радија
Работна температура -40 ~ + 60 Целзиусови степени
Температура на чување -20 ~ + 55 Целзиусови степени
Стандардна опрема
USB кабел, ѕид полнач, рачно, Универзална Метал клип, CD со софтвер
ИЗБОРЕН
Надворешен GPS, надворешна камера, ПТТ кабел, вшмукување чаша конзола, Epaulette клип
ВИДЕО / слика / аудио
видео формат .Mp4 / .MOV (Формат на компресија: H.264)
Резолуција на видео 2560x1080p @ 30fps; 2304x1296p @ 30fps; 1920x1080p @ 30fps; 1440 × 1080 @ 30fps;
1280 × 720 @ 30fps @ 60fps; 848 × 480 @ 30fps @ 60fps
формат на сликата .jpeg
Резолуција на слика 33m (7696 × 4329); 16M (4608 × 3456); 12M (4000 × 3000)    
8M (3200 × 2400); 5M (2592 × 1944)
Аудио влез Вграден микрофон
аудио формат .wav
СОФТВЕР
Лозинка за заштита на Внесете лозинка за да влезат мени и репродукција (Достапно)
Заштита на податоци Одреден софтвер и Потребна е лозинка за да се провери податоците во камера
Пред-снимање 5 ~ 30 секунди
Пост-снимка 10/20/30 секунди
воден печат User ID (5-цифрениот ИД на уред и 6-цифрениот Полицијата ID), DateTime марки
предвремени шут Фаќање на сликата при снимање на видео
Едно копче за снимање поддршка
рафал на владата Достапно
дигитален зум Достапно
Fast Forward 2x, 4x, 8x
Премотајте назад 2x, 4x, 8x
БАТЕРИЈА НА ИЗВЕДБА
Contineously време на снимање
(една батерија)
8 часа на 480p @ 30fps; 7 часа на 720P @ 30fps; 
6 часа во 1080p @ 30fps; 
Статус на батерија Приказ на екранот
Ниска Предупредување за батеријата Звучен сигнал сигнализација
Време на полнење 3,5 часа

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!